Ołtaszyn
Strona Główna     /     Forum     /     Galeria     /     Kontakt
Twoja dzielnica - oltaszyn.pl

Do 18 sierpnia możemy zgłaszać wnioski do MPZP dla terenu po jednostce Wojska Polskiego!

Sierpień 12th, 2011

Na stronie Oltaszyn.pl od dłuższego czasu nie pojawiła się żadna nowa informacja. Dzisiaj przerywamy wakacyjne milczenie wyjątkową informacją.

Szanowni Państwo, Biuro Rozwoju Wrocławia przystąpiło do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) obszaru w rejonie ulic Zwycięskiej, Ołtaszyńskiej i Agrestowej we Wrocławiu – czyli terenu po jednostce Wojska Polskiego przy ul. Zwycięskiej!

Na początku tygodnia Gazeta Wyborcza – Wrocław opublikowała artykuł na ten temat, dzięki czemu autorka tego wpisu dowiedziała się o możliwości składania wniosków (nie, jak uprościła Gazeta, uwag) do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Dowiedzieliśmy się, że w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia zamieszczono ogłoszenie o możliwości zgłaszania wniosków do planu. W tym ogłoszeniu czytamy:

Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionego planu miejscowego.

Wnioski należy składać na piśmie w siedzibie Urzędu Miejskiego Wrocławia, w Biurze Rozwoju Wrocławia, ul. Świdnicka 53, 50-030 Wrocław, w terminiedo dnia 18 sierpnia 2011 r.

Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Wniosek powinien zawierać także oświadczenie wnioskodawcy dotyczące przetwarzania i udostępniania danych osobowych na potrzeby procedury sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

 

Gotowy wniosek można pobrać na stronie BIP Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Można uzupełnić ten gotowy wzorzec, lub napisać własne pismo zawierające:

 

  • imię i nazwisko,
  • adres wnioskodawcy,
  • przedmiot wniosku (miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru w rejonie ulic Zwycięskiej, Ołtaszyńskiej i Agrestowej we Wrocławiu)
  • oznaczenie nieruchomości, której dotyczy (obszar w rejonie ulic Zwycięskiej, Ołtaszyńskiej i Agrestowej, oznaczenie w załączniku do uchwały RM Wrocławia z 27 grudnia 2010: Partynice AM11)
  • oświadczenie wnioskodawcy dotyczące przetwarzania i udostępniania danych osobowych (jak wyżej)

 

W rozmowie telefonicznej pracownica Biura Rozwoju Wrocławia przyznała, że warto jest dołączyć uzasadnienie wniosków do MPZP. Jakie argumenty mieliśmy wcześniej, z pewnością doskonale Państwo pamiętacie. Każdy zresztą może wykazać się kreatywnością, na podstawie własnych, codziennych doświadczeń.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości służę pomocą – w tym celu proszę o kontakt mailowy (na adres redakcji w zakładce: kontakt) lub odpowiedzi w komentarzach.

 

Zobacz też:

Uchwała Rady Miejskiej z 27 grudnia 2010 w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru w rejonie ulic Zwycięskiej, Ołtaszyńskiej i Agrestowej we Wrocławiu.

Mapka z oznaczeniem AM11 – terenu którego dotyczy MPZP.

Apel – od którego zaczęło się nasze – mieszkańców – pospolite ruszenie (w internecie, bo wcześniej działał już m.in. Ś.P. Ryszard Jarosławski).

 


Dziękujemy za wiadomości wszystkim mieszkańcom, którzy przekazują nam swoje spostrzeżenia co do funkcjonowania strony i potrzeb osiedla.

Pragniemy jednak zauważyć, że redaktorzy Oltaszyn.pl to zwyczajni mieszkańcy osiedla, prowadzący tę stronę społecznie. Tym bardziej prosimy o Państwa wsparcie i współpracę. Mile widziane są wszelkie informacje z Państwa strony, np. o ważnych dla osiedla artykułach – tutaj szczególne wyróżnienie należy się osobom udzielającym się na stronie osiedla w portalu Facebook.

Dziękujemy i prosimy o więcej! icon smile Do 18 sierpnia możemy zgłaszać wnioski do MPZP dla terenu po jednostce Wojska Polskiego!

   
wrocaw-logo
logo_zielone2012